Виготовлюемо обв'язку домашніх котелень на професійному рівні.
Сьогодні ми роздивимось питання,як робиться обвязка домашніх котелень. Та чим процес підключення дорогого котлу відрізняються від котельного обладнання дешевшого за ціною чи реалізуючи частину функціональності. У кожному випадку,після виконання робіт можно отримати економічну систему опалення з комфортним клімат-контролем в дусі сучасних опалювальних систем.
Чим же відрізняються обв'язки котелень та котлу.
Професійне гідравлічне обв'язування домашніх котелень відрізняється від обв'язування котлів. Це пов'язано з тим, що сучасні котли часто є повнофункціональними пристроями, що потребують лише підключення до контуру опалення. Наприклад, газове обладнання забезпечене насосом, двома контурами нагріву води для системи опалення та гарячого водопостачання, компенсаційним баком та групою безпеки. По суті, такі котли є міні-котельними, які майже не вимагають від користувача знань для інсталяції та експлуатації. Проте, навіть такі рішення вимагають втручання професіонала та встановлення додаткового обладнання.
Поряд з перерахованими особливостями багато сучасних побутових котлів здатні регулювати параметри в залежності від кліматичних умов, налаштувань користувача, заданих вручну і за допомогою програматора. Іншими словами, вони мають «на борту» датчики безпеки та клімат-контролю. Також вони можуть, крім налаштувань температури нагріву, перемикати режим роботи між високотемпературним та низькотемпературним контуром, так забезпечується теплопостачання радіаторів та теплої підлоги у різну пору року.
Але на практиці одноконтурний казан досить високої потужності без додаткового газового або електрокотельного обладнання може забезпечити всі перелічені та доступні функції опалення одночасно. При цьому під час налаштування домашньої автоматизації, налаштовуючи параметри опалення динамічно. В цьому випадку потрібно зробити обв'язування котельні, додавши відсутнє в системі обладнання та підключивши контури теплопостачання до споживачів тепла.
Основна відмінність обв'язування повнофункціонального газового котлу від обв'язування котельні відрізняється різним набором обладнання. У першому випадку потрібне приєднання лише споживачів тепла, у другому випадку – у разі котельні – потрібно забезпечити безпечну функціональність, використовуючи окремі функціональні та конструкційні елементи обв'язування. Обидва варіанти мають свої особливості та переваги навіть за умови однакової вартості робіт.
Обв'язування твердопаливних котлів.
Звичайний твердопаливний котел є приладом опалення, в якому теплова енергія, що формується при згорянні, передається теплоносію. За його допомогою обігріваються споживачі тепла. В якості розглядаються радіатори, контур ГВП, теплі підлоги та інші пристрої. Збільшувати кількість споживачів можна нескінченно, якщо теплозабезпечення має необхідну потужність котла.
Твердопаливні котли відрізняються тим, що у класичних моделях вони забезпечують лише передачу теплової енергії з мінімальними регуляторними функціями. Це стає можливим за рахунок підтримки інтенсивності полум'я за допомогою подачі повітря через дверцята. З цією ж метою використовують піддувало. Що може бути реалізовано за допомогою спеціальної системи з регульованим вентилятором. В цьому випадку для покращення процес згоряння повітря може подаватися точково через форсунки, зверху та знизу паливної камери. Однак таке регулювання не дає високої точності налаштування параметрів.
Як регулюється температура у контурах за допомогою насосу.
Потужність котла визначається корисною площею теплообмінного контуру. Вода в якості теплоносія може подаватися до радіаторів за допомогою гравітаційних сил, при цьому забезпечується поступове змішування холодної та гарячої води та рівномірний розподіл споживачам. При потребі гравітаційний контур може бути доповнений примусовою циркуляцією за допомогою байпаса з насосом.
Мінімальна обв'язка твердопаливного котлу має на увазі:
- компенсаційний (розширювальний) бак для створення тиску у системі опалення;
- групу безпеки котла контролю температури в контурі;
- бажано встановити насос на казанову групу.
У таких системах температурне регулювання зазвичай не використовується, оскільки контур опалення підключає чавунні радіатори. Налаштування температури можливе в системах із сучасними алюмінієвими та біметалевими батареями, але обмеженням використання є максимальна температура експлуатації. Вона зазвичай становить 90С, у поодиноких випадках до 120С.
Поширені інженерні рішення.
Щоб уникнути псування обладнання та більш тонко налаштувати систему, як буферну ємність вводять теплообмінний контур. Безпечна обв'язка домашніх котелень може бути реалізована різними способами за допомогою:
- гідравлічної стрілки;
- бойлера непрямого нагріву;
- теплоакумулятора.
Таке рішення вже краще піддається регулюванню. Воно дозволяє підключити датчики клімат-контролю, а також кілька контурів опалення. Такий формат обв'язки передбачає розгортання міні-котельні з будь-якою складністю.
Обв'язування домашніх котелень: трубна арматура, що використовується.
Регулювання контурів опалення у таких системах може бути виконане аналоговим способом. За допомогою трубної арматури та готових вузлів:
Обв'язування твердопаливного котла ФОКУС з мікроконтролерним управлінням – відмінності від класичного випадку
Твердопаливний котел ФОКУС відрізняється від іншого обладнання цього класу мікропрограмним керуванням. До системи опалення пристрій підключається через теплообмінник. Або за наявності чотирикодового клапана, що управляється автоматикою котла поряд з інтенсивністю горіння. Обв'язка домашніх котелень у разі також забезпечується з допомогою беззварних викталитических з'єднань. Це значно збільшує термін служби системи.
Наявність гідравлічної стрілки дозволяє виконати каскадне підключення кількох казанів. Наприклад, резервного електродного електрокотлу, який автоматично підтримуватиме температуру в приміщенні за відсутності власників будинку.