Де закладено високий ККД котлів – на що звертати увагу при купівлі опалювального обладнання.

Традиційно високий ККД котлів є предметом реклами не лише обраної технології опалення, а й конкретної моделі, яку пропонує виробник. У нашому випадку пелетні пальники ФОКУС мають ККД 95%. Він обумовлений малими втратами та дійсно інтенсивною тепловіддачею, завдяки використанню фізичного процесу та створенню для нього умов. Йдеться про об'ємне горіння.

Як і в сучасних котлах, які використовують конденсаційний принцип відбору тепла під час горіння, наша пеллетний пальник FOCUS передбачає піролізний допалювання палива, що суттєво підвищує ККД. Як і пелетний котел, пальник повинен забезпечити повний набір функцій, якщо купується як окремий модуль.

Чому ККД твердопаливних котлів досить низький?

Високий ККД котлів, що працюють на твердому паливі, характерний лише для пелетних та піролізних моделей. Максимальний відбір тепла в цьому опалювальному обладнанні обумовлений технологією:

  • у сучасних пелетних котлах використовується об'ємне горіння, що характеризується інтенсивною тепловіддачею та повним згорянням палива;
  • у піролізних котлах первинне паливо є лише джерелом димових газів, які спалюються з високою теплоємністю вже у другій камері. Первинне паливо в цьому випадку має тільки тліти, а не обігрівати теплообмінник.

Очевидно, що в пелетних казанах або пальниках навіть при ідеальному процесі об'ємного горіння все одно утворюються газоподібні продукти згоряння. Їх можна просто випустити в димар або спробувати спалити, отримавши додаткове тепло. Цей фізичний процес називається піролізним допалом.

Очевидно, що у твердопаливних котлах не реалізується об'ємне горіння, що виникає одразу у всьому обсязі палива. При цьому виділяється велика кількість продуктів згоряння, у яких якщо відбирається тепло, то незначна частина. Запалення чадного газу в димарі не тільки небажане наслідок, а й вкрай небезпечне. З цих причин ККД твердопаливних котлів коливається в межах 75-90%. Але може бути підвищений, наприклад, за рахунок точкового подавання повітря через форсунки, що імітують об'ємне горіння.

Що може зменшити ККД?

Теплообмінник. Навіть при відмінному факельному пальнику, що реалізує ідеальний фізичний процес об'ємного горіння з високою тепловіддачею та повним спалюванням димових газів, ККД котла може бути знижено. Це можливо за рахунок недостатньої поверхні теплообмінника, поганого відбору тепла і з іншими характеристиками. Теплообмінник є якісною характеристикою ККД, що впливає на його кількісні показники.

Сажа.

Високий відсоток зольності та вологості істотно підвищує інтенсивність осаду сажі на стінках котельного. Вона осідає не тільки на елементах пальника, але і на конструкції теплообмінника. В результаті сажа виконує завдання утеплювача, не пропускаючи тепло.

Варто звернути увагу, що навіть автоматичне очищення пелетної голреки нічого не дасть без очищення самого казана.

На що звернути увагу при купівлі котлу чи пальника.

Як обрати котел, це риторичне питання, яке задається багатьма, але часто не знаходить ємної відповіді. Вся справа в тому, що підбір здійснюється за індивідуальними характеристиками не тільки об'єкта, але і з урахуванням обраної технології. Тому питання слід розглядати у кожному практичному випадку.

Але є й універсальні поради, на що звертати увагу:

  • на технологічний рівень обраної моделі. Чим більше технологій підвищення ККД, тим реальнішими є обіцянки виробника;
  • на теплообмінник та площу теплообмінної поверхні;
  • на наявність способів очищення казана.

Звичайно, у кожній ціновій категорії представлені найкращі моделі у своєму класі, що показують високий ККД котлів. Саме конкретні моделі ідеально підходять для певних покупців котлу або пальника.

Рекомендовані повідомлення