Повітряно-теплові завіси та ефективне опалення виробництва.

Современный обогрев производственных помещений подразумевает выбор между доступными технологиями, которые делают доступным недорогое отопление без газа. Подразумевается не только способ получения тепла и выбора энергоносителя, но и варианты подачи тепла в производственных цехах. Одним из эффективных решений для опалення виробництва є повітряно-теплові завіси, за допомогою яких обігрівається повітря, що надходить з вулиці. При цьому зменшуються загальні тепловтрати.

Теплові завіси в опаленні виробництва.

Виробничі приміщення повинні бути обладнані згідно з визначеними нормами, до них відносяться і вимоги по опаленню приміщень. Крім того, внутрішні нормативи на основі облікової політики базуються на технічних умовах встановленого в цехах обладнання. Реалізуючи ефективне опалення, виробництво підвищує частку прибутку і знижує свої витрати. І це є основною метою оптимізації виробничої котельні.

Але зміни повинні стосуватися не тільки джерел тепла і котельного обладнання, а й способів подачі його на об'єкт опалення. Для багатьох виробництв не стільки важливий сам обігрів приміщень для комфорту роботи співробітників, скільки теплової режим для виробництва продукції, що випускається. Технологічне завдання вирішує система опалення, при створенні проекту якої враховуються всі тепловтрати, які по можливості усуваються.

Однак є й ті умови, при яких витоку тепла будуть об'єктивними. Що, наприклад, відбувається при відвантаженні і отриманні продукції. Такий режим характерний і для пунктів обслуговування вантажного транспорту і фур. Мікроклімат у цехах не тільки повинен створюватися, але й підтримуватися. Це завдання вирішується за допомогою теплових завіс, що забезпечують теплий контур в місцях посиленої втрати тепла.

Теплові завіси на базі водяної системи опалення.

Повітряно-теплові завіси відносяться локальним приладів опалення. Вони, як і радіатори, можуть мати різну конструкцію, та обслуговуватися за допомогою різних джерел енергії. При переході на пелетні котельні, звичайно, цікавлять завіси, що працюють в комплексі з єдиною системою опалення. З огляду на концепцію динамічного управління, таке рішення більш вигідне та економічне.

Теплові завіси бувають:

  • водяні;
  • електричні.

Від електричних приладів, в силу високої вартості електроенергії для виробництв, доцільно відмовитися. Водяні завіси відображають концепцію теплових вентиляторів, але реалізованих в іншому форм-факторі. Подібні рішення можна реалізувати і за допомогою промислового повітряного опалення.

Як правильно встановити теплові завіси.

Теплі штори встановлюються зазвичай вгорі над входом або по бічних стінок. Другий варіант гарантує менші тепловтрати і витрати на електроенергію для роботи насосів. Основне опалення та виробництво буде захищено від теплопотель.

Слід враховувати, що концепція «тепло без газу» має на увазі не тільки перехід на інший теплоносій, а й його економію. У разі гранульованого палива зниження витрат на генерацію кіловата становить приблизно 50%. Але в умовах виробництв важлива і економічна витрата тепла. Причому незалежно від його вартості.

Опалення виробництва - це, перш за все, складне комплексне рішення. Воно має на увазі динамічне управління приладами опалення та оптимізація витрат енергосировини. Завдяки автоматизації таких систем неефективний витрата тепла може бути доведений до 5-10%. Причому він буде відноситись до технологічних витрат або технічного тепла.

Рекомендовані повідомлення