Твердопаливний котел. Что собой представляет и каким бывает?

Пристрій твердопаливного котлу досить звичайний і нагадує традиційну російську піч, але без теплоємної грубі. Опалювальне обладнання зазвичай виконане з товстого металу, має камеру згоряння, зольник для очищення, теплообмінник для нагрівання теплоносія, вихід для димоходу. Для ефективної роботи котлу потрібен ще насос для переміщення нагрітого теплоносія та група безпеки аналогового контролю системи. Залежно від того, яка система опалення, твердопаливний котел доповнюють різні супутні елементи та аксесуари для розведення труб.

Твердопаливний котел конструкція
Твердопаливний котел та його класична конструкція

Производители выпускают котли для отопления твердым топливом разной мощности. Иногда имеются конструкционные особенности, улучшающие общий КПД, теплоемкость и теплоотдачу, а также упрощающие эксплуатацию, например, очистку оборудования. Критерием оценки мощности является объем отапливаемого помещения и количество закладок дров для обогрева. Для индивидуальных домов стараются устанавливать большие котлы с камерой сгорания увеличенного объема, рассчитанной на суточный цикл обогрева, с регулировкой интенсивности горения с помощью подачи воздуха.

Як оптимізувати твердопаливний котел: вибір палива та оптимізація.

До твердих видів палива відноситься будь-яка теплоємна сировина природного походження, при спалюванні якої виділяється тепло. Зазвичай мається на увазі колоте дерево або його відходи, але це може бути вугілля, брикети торфу, лігніну, а також гранули паливні - пелети.

Види твердого палива:

  • вугілля;
  • деревина;
  • брикети з переробленої деревини, торфу, лігніну та іншої сировини природного походження;
  • пелети з відходів лісового та сільського господарства.

Кожен із перелічених видів палива є свої особливості та тепловіддачу. Наприклад, гранули з лігніну генерують теплову енергію при спалюванні майже нарівні з вугіллям "Антрацитом". Також було суттєво збільшено ККД за рахунок технології горіння та специфічної подачі палива у пелетних котлах. У них використовується гранульована сировина, виготовлена з відходів деревообробки та сільського господарства, але велика тепловіддача забезпечується за рахунок горіння факельного типу. Тому пелетні котли однаково ефективні і не залежать від якості пелет.

Твердопаливний котел у пелетний.

При этом любой твердопаливний котел может использоваться как пеллетный. С помощью такого апгрейта можно сделать доступными все преимущества использования в хозяйстве гранулированного топлива. Для этих целей достаточно приобрести пелетний пальник FOCUS. Она представляет собой модуль с камерой сгорания, который монтируется в топку твердотопливного котла.

Пелетний пальник залежно від моделі має:

  • камеру згоряння;
  • автозапалюванням;
  • систему керування за допомогою мікроконтролера;
  • систему самоочищення;
  • охолодженням.

Покупці мають можливість обирати пальники з потужністю від 17 кВт. Цього достатньо для забезпечення теплом індивідуального будинку та господарства, не економлячи на витратах і забезпечуючи своїй сім'ї повну автономію проживання без газу.

Рекомендовані повідомлення