Теплообмінний контур своїми руками та пелетний пальник для котлів.

Котел для пелетного пальника своїми руками

У своїх публікаціях ми неодноразово порушували питання, що потужний пелетний пальник для котлів не вирішує проблеми високого ККД. Важливо розглядати як важливу конструкцію котла теплообмінний контур. Сьогодні ми розповімо про конструкцію котла-печі інженера-теплотехніка Русінова, ознайомлення з якою розкриє багато секретів внутрішнього пристрою високопродуктивного пелетного котлу.

Йтиметься про теплообмінник, здатний передавати максимальну теплову енергію воді або іншому теплоносію. Котел розрахований на шахтне завантаження дров'яного палива, але може бути адаптований під пальник. Пелетний пальник для котлів в даному випадку встановлюється внизу в камері згоряння, подача гранул забезпечується з бункера автоматично.

Як з'явився легендарний теплообмінник Русінова.

Г. Русінов був професійним інженером-теплотехніком і добре знайомий із різними конструкціями печей. Їхня особливість полягає в тому, щоб акумулювати тепло в грубі. Однак при зростанні популярності водяного опалення потужні печі стали небажаним елементом будівельних конструкцій. Дедалі більше знайомих питали у Русінова, як зробити котел, ефективний та компактний.

Інженер зазначив, що вода має велику теплоємність, яка перевищує теплоємність пічної цеглини в 5 разів. Для передачі тепла воді необхідна велика поверхня нагріву, що має у результаті теплообмінник Русинова. Вона становить рекордні 3 м2. Це дозволяє зробити опалювальний прилад, розрахований на 18 000 ккал/год або 21 кВт. Чого вистачає для опалення 240 метрів кубічних приміщення.

На малюнках показана конструкція котлу, який можна адаптувати до встановлення пальника, заощадивши на покупці заводської моделі.

Особливості теплообмінника Русінова.

Конструкція теплового обміну має на увазі 6 теплових екранів: 4-х радіаційних та 2-х конвекційних. Теплообмінник зроблений таким чином, що дрова горять усередині нього. Тепло вугілля поглинається нижнім екраном, енергія вогню – 4 радіаційними екранами у вигляді трьох рядів труб.

Далі тепло відбирається конвекційним шляхом у продуктів згоряння, які омивають ще два конвекційні екрани і верхній циліндр. Тепла вода циркулює нагору в циліндричну ємність, яка грає своєрідну роль гідрострілки. Тут температура вирівнюється. Далі тепла вода через меншу щільність, ніж у холодної, переміщається в батареї і повертається назад. Причому виходить природна циркуляція. Вода нормально циркулює трубами без насоса, поки в топці горить вогонь.

Тепер спробуйте адаптувати його під установку пелетного пальника. При цьому недоліком є той факт, що нижній екран буде частково не задіяний у системі, відповідно можуть змінитись умови термодинамічної циркуляції в системі.

Доповніть котел повітропроводами та отримайте комбіновану модель.

Якщо ви доповните котел оперізувачами, як у булеріана, то можна забезпечити ще й повітряне опалення. Такий котел значно перевищуватиме версії, представлені в магазинах. Потужність може досягати 30 кВт дешевої енергії, яку можна використовувати на власний розсуд.

Теплообмінний контур своїми руками і пальник для котлів - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Теплообмінний контур своїми руками і пальник для котлів - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Теплообмінник Русинова, запасні частини

Випробування теплообмінника: може монтуватись пелетний пальник для котлів

Зварна конструкція погана тим, що будь-який шов може дати текти. Перевірити шви можна так:

  • заварити теплообмінник із боку нижнього вхідного отвору;
  • залити водою;
  • вихідний отвір з'єднується з ємністю під контролем тиску;
  • теплообмінний контур заповнюється стисненим повітрям під тиском 1 МПа (10 кг/см2).

Після проведення випробувань комбінований казан готовий до роботи.

Насамкінець порівняйте конструкцію теплообмінника Русинова та промисловий котел литовського виробника.

Калвіс твердопаливний котел купити
Котли Калвіс дуже популярні у виробництві. Вони мають високий ККД, обумовлений їх конструкцією. З одного боку, це обладнання шахтного типу (тривалого горіння), з іншого, котел, який максимально «відбирає» тепло у продуктів згоряння. Тим не менш, ви можете твердопаливний котел купити з більш високим ККД, які пропонує бренд ФОКУС.

Рекомендовані повідомлення