Використання змішувальних вузлів та арматури опалення в монтажі побутових котелень

Крім котлів опалення власники приватних будинків або об'єктів стикаються з проблемою якісного монтажу систем опалення, які мають бути розроблені відповідно до наявного асортименту. Слід зазначити, що в Україні виробляється якісна арматура опалення та водопостачання, яка більш вигідна порівняно з наведеними як приклад монтажу насосними групами. Саме про це йтиметься на прикладі асортименту компанії Gulfstream з Дніпра.

Буферні ємності - частина арматури опалення.

Однією з рекомендованих теплових схем підключення твердопаливних котлів ФОКУС є рішення із буферною ємністю. Зовні цей блок є бак з патрубками за кількістю підключень. Буферна ємність може бути реалізована як тепло- і гідроакумулятор, а також бути укомплектована теплообмінниками та нагрівачами.

Буферні ємності.
Буферні ємності.

Особливістю буферної ємності без теплообмінника є теплозбереження гарячої води опалювального контуру. Такі ємності мають в своїй порожнини додаткові елементи. Пристрій працює як пошарове накопичувач. Спочатку проявляє свої функції як теплова батарея, яка роз'єднує процеси вироблення та поглинання теплової енергії. Такий принцип функціонально доповнює роботу геліоустановок та котлогенераторів, теплова енергія яких повинна бути збережена. Арматура опалення допомагає домогтися потрібної функціональності системи опалення.

Гідрострілка для котлів малої потужності.

Компанія виробляє недорогі та якісні гідрострілка для котлів з потужністю до 30 кВт. Гідравлічний чан використовується для багатоконтурного колекторного монтажу.

Змішувальні вузли та інша арматура опалення - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові Змішувальні вузли та інша арматура опалення - Firebox - Твердопаливні пелетні котли, пелетні пальники, промислові

Розподільні та радіаторні колектори.

Колектори з функцією розподілу використовуються для роздачі теплоносія споживачам - високотемпературного та низькотемпературного контурам. Моделі відрізняються за способом монтажу. Деякі розподільні колектори функціонально поєднують функції колектора з гідравлічним роздільником. Колектори з функцією гідрострілка, фахівці часто встановлюють в контури опалення, при цьому знижується вартість монтажу.

Потрібно відрізняти розподільні та радіаторні колектори, які використовуються для розведення теплових контурів. За допомогою такої арматури опалення забезпечується компактна променева розводка радіаторів.

Арматура опалення: група радіаторного опалення з променевою розводкою
Група радіаторного опалення з променевою розводкою.

Насосні групи.

Насосні групи, які пропонує компанія, розраховані на пристрій контурів опалення з примусовою циркуляцією. Асортимент включає групу з терморегуляцією контуру та без датчика температури.

Арматура опалення в зборі: розподільний колектор з функцією гідрострілки з термозмішувальними насосними групами
Арматура опалення в зборі: розподільний колектор з функцією гідрострілка з термосмесительними насосними групами з регуляцією температури контуру та без неї.

Колектори теплої підлоги.

Цей вид колекторів відрізняється від традиційних радіаторних. Перш за все, вони допомагають підключати низькотемпературний контур з автономної циркуляцією до високотемпературних систем опалення. Колектори цього типу поставляються з насосом, терморегулятором та датчиком температури.

Альтернативою змішувачів, вважаються латунні колектори з вимірювання витрат речовини терморегуляторами. Для монтажу контурів теплої підлоги можуть використовуватися змішувальні колекторні групи з насосом, що забезпечують також автономну циркуляцію у контурі.

Колектори теплої підлоги з насосною групою та регуляцією
Колектори теплої підлоги з насосною групою та регуляцією

Альтернативні рішення.

Виробники постійно працюють над тим, щоб запропонувати покупцям опрацьовані технологічні рішення. Наприклад, що стосується переходу теплоносія між високотемпературного та низькотемпературного контуром зі зниженням температури. Деякі компанії пропонують спеціальну насосну групу, в якій «зворотня» з радіаторів подається в опалювальні контури «теплих» підлог. Таке рішення цілком відповідає температурним вимогам, тому перш, ніж зробити покупку, рекомендуємо замовити проект.

Арматура опалення: колектор теплої підлоги на звернені системи опалення.
Арматура опалення: колектор теплої підлоги на звернені системи опалення.

Що ще впливає на проект системи опалення?

На організацію системи опалення істотно впливає не тільки доступна арматура та арматурні групи, приклади яких ми приводили у наших публікаціях. якщо твердопаливні котли ФОКУС з пальниками постачаються в повному комплекті, готовому до підключення, то власникові будинку або об'єкта доведеться докласти зусиль, щоб грамотно зробити обв'язку котельні. Потрібно визначитися з доступною арматурою опалення, її ціновою категорією та видом.

На проектне рішення істотно буде впливати автоматизація. При використанні всіх пристроїв лінійки Plum EcoMAX виникає необхідність внесення змін до контур опалення. З цих причин настійно рекомендуємо замовити проект опалення і реалізувати його під егідою досвідченого майстра.

З цією метою можна дати кілька порад:

  • рішення по монтажу котельні фахівці реалізують в дусі сучасних вимог з урахуванням багатоконтурною розводки;
  • навіть за умови, що котел в системі буде один, доцільно його підключати через буферну ємність або гідрострілку. Це не тільки більш безпечно, але й дозволить перейти в житлових приміщеннях на поліпропіленову та пластикову трубу;
  • коректна гідравлічна розводка дозволить розширювати функції котельні по мірі можливості. Не забудьте врахувати при покупці колекторних груп перспективний розвиток своєї котельні. Це можна зробити з мінімальними додатковими витратами;
  • перед монтажем потрібно добре розібратися в застосовуваних технологіях та обрати вироби, згідно з технічними характеристиками.

При дотриманні цих рекомендацій, набуваючи якісну арматуру опалення, при розгортанні котельні гарантована її безперебійна робота з бажаним рівнем автоматизації.

 

Замовити проект котельні для приватного будинку

Рекомендовані повідомлення