Отопление без газа: какой котел для пеллет подойдет для модификации пелетним пальником

В связи с постоянным повышением стоимость энергоресурсов, предоставляемых в пользование населению коммунальными предприятиями, украинцев все больше интересует тепло без газа. Владельцы индивидуальных домов задумываются над тем, чтобы установить пеллетное оборудование и перейти на отопление без газа. Это может быть обычный твердотопливный котел для пеллет, адаптированный к сжиганию гранулированного топлива с помощью пеллетной горелки Фокус.

Производители, в том числе, бренд FOCUS, акцентируют внимание на том, что адаптер для гранул не требует конструкционных изменений котла. Он устанавливается в дверцу топки. В результате не только повышается КПД за счет факельной технологии и объемного горения топлива, но и пользователь избавляется от необходимости постоянно подкладывать топливо. Фактически обычное отопительное оборудование становится котлом длительного горения, вдобавок функционирующим полностью автономно и управляемым климат контролем.

При цьому очевидно, що є свої нюанси. Одним з них є і те, що опалення без газу на пелетах за собівартістю за кіловат виявляється набагато дешевше. А саме в перерахунку на фінансові витрати - на 50 % економніше газу для населення. Що потрібно врахувати, якщо ви хочете встановити котел для пелет.

Твердопаливний котел менять не нужно

Якщо у вас є будь-який з видів підлогових котлів, включаючи газовий. Він може бути переведений на пелетне паливо. У наших умовах модифікації найчастіше піддаються твердопаливні котли.

Купуйте котли з двома дверцятами.

Якщо ви хочете перейти на гранульоване паливо, але маєте доступ до дешевих дров або ж хочете зберегти резервне опалення, котел для пелет повинен бути з двома дверцятами. В одну буде встановлено пелетний пальник, в іншу можна буде завантажувати дрова чи вугілля за потребою.

Потужність котлу важлива лише по відношенню до розміру теплообмінного контуру.

Багато покупців запитують наших фахівців з приводу відповідності потужності обраного пелетного пальника FOCUS та котлу. Звичайно, бажано, щоб потужності були порівнянними. Але це більше пов'язано з корисною конструкцією теплообмінника для підготовки гарячого теплоносія. Це може бути камера для нагрівання повітря. Класичним є водяний теплообмінний контур, що підключається до радіаторів і тепловентиляторів.

ККД залежить від конструкції теплообмінного контуру котлу.

ККД буде залежати від особливостей теплообмінника. Залежно від конструкції котла він буде нагріватися безпосередньо при горінні. Нагріватися ще може і продуктами згоряння (конденсаційними газами). Сучасний котел для пелет передбачає максимально ефективний відбір тепла у вогню і продуктів згорання. Це передбачено моделлю вже встановленого та купленого котлу.

Для прикладу наведемо литовський котел Калвіс промислового класу. Його конструкція передбачена саме для відбору тепла конденсаційних газів.

Калвіс твердопаливний котел купити
Котли Калвіс дуже популярні у виробництві. Вони мають високий ККД, обумовлений їх конструкцією. З одного боку, це обладнання шахтного типу (тривалого горіння), з іншого, котел, який максимально «відбирає» тепло у продуктів згоряння. Тим не менш, ви можете твердопаливний котел купити з більш високим ККД, які пропонує бренд ФОКУС.

Отопление без газа: можно ли подключить пелетний пальник к котлу из кирпича?

Багато любителів, вже добре познайомилися з опаленням, відзначать, що литовські котли схожі на чудо-піч Русинова. Її проект колись була опублікована в журналі «Лівша». При компактних розмірах, піч-котел здатний обігрівати будинок в 250 кубометрів. На малюнках ми привели її конструкцію.

Теплообмінник Русинова: опалення без газу
Теплообмінник Русинова забезпечує економне опалення без газу

За яких умов можна підключити пелетний пальник до цегельного котлу:

  • при відповідній несучої цегляної конструкції, здатної витримувати крім підвищеної температури дрібні вібрації. Вони з'являються при виконанні механічної роботи продуктами згоряння;
  • при теплообмінному контурі, виконаному з товстого металу, особливо що знаходиться в зоні факельного горіння.

Иными словами, для подключения пеллетной горелки требуется выполнение технических условий. Они больше реализуемы при использовании готовых металлических котлов. Пеллетное отопление без газа имеет высокую мощнось и требует соответствующего оборудования.

Рекомендовані повідомлення