Пелетний котел или автоматическая пелетний пальник: что лучше из предложений отопительного оборудования

Багато власників будинків, вже вирішивши перейти на пелетну технологію, стоять перед вибором. Що ж краще пелетний котел або автоматичний пелетний пальник? Насправді мова йде про взаємодоповнюючі модулі. Пелетний котел має власний пелетний пальник, відомо два типи таких модулів, які забезпечують різний рівень ККД.

Автоматичний пелетний пальник є частиною сучасних пелетних котлів.

Современный автоматический пелетний котел с факельной горелкой (поддерживающий объемное горение и пиролизный дожиг топлива) с микропрограммным управлением зарубежного производства обойдется довольно дорого. Гораздо выгоднее приобрести факельную пелетних пальний ФОКУС, которую можно установить в уже имеющийся твердотопливный котел соответствующей мощности. В результате владелец получит тот же автоматический пелетный котел с максимальным набором функций, но гораздо дешевле. Причем мощность отопительного оборудования будет выше.

Якими функціями відрізняється автоматичний пелетний пальник в порівнянні з іншими пропозиціями:

  • автоматична подача палива;
  • мікропрограмне управління горінням;
  • самоочищення та водоохолодження в залежності від версії і потужності моделі;
  • робота з системою клімат-контролю та «Розумний будинок».

Інші пропозиції.

Однак на ринку можна зустріти і альтернативні пропозиції. Прикладом є пелетні котли з вертикальною, тобто гравітаційною подачею палива та камерою повітряного нагріву. Така модель обійдеться дешевше автоматичного пелетного пальника в комплекті з усім необхідним обладнанням котельні. Вона ідеально підходить для невеликого каркасного будинку, особливо, якщо він буде обігріватися за канадською системою.

Чи має сенс брати більш дороге устаткування? Напевно ні. Така система економить витрати за рахунок переходу на пелети і відразу обігріває повітря, який є теплоносієм.

Что нужно учесть при выборе оборудования

Як правило, власники індивідуальних будинків не відразу зіставляють бажаний комфорт, який виражається в прокладанні певних контурів опалення, та можливості опалювального обладнання. Автоматичні пелетні котли зазвичай розраховані на підготовку водяного теплоносія, який вже може використовуватися для підігріву повітря за допомогою тепловентиляторів.

Для повітряного опалення варто придбати котел з прямим нагрівом повітря. Це можна зробити, якщо замовити опалювальне обладнання за індивідуальним проектом. Або ж зробити його самостійно. Такі котли також підходять для монтажу пелетного пальника FOCUS. І дають можливість скористатися всіма перевагами технології з мінімальними засобами.

Маючи в наявності хороший твердопаливний котел, підключений до системи опалення, оптимальним рішенням буде купити пелетний пальник. Це буде раціональним вкладенням коштів, що підвищує рівень комфорту та знижує витрати на опалення. Однак якщо контури опалення не передбачають регулювання, то клімат-контроль і управління котлом буде носити спрощений характер.

Рекомендовані повідомлення