Штучний туман та його застосування: вибір форсунки туманоутворювача
Як робиться штучний туман, можна прочитати у попередній нашій публікації, присвяченій системам туманоутворення для оранжерів. Сьогодні йтиметься про тонкощі вибору форсунок у системах туману, і як це впливає на сам штучний туман. Також приділимо увагу застосуванню технології у різних форматах.
Як досягають ефекту штучного туману?
Системи туману є установкою високого тиску, в якій вода подається з напором, створюваним насосом, до форсунки розпилення. Завдяки конструкції та відповідному тиску в системі з форсунки вилітають мікрокраплі, які відразу випаровуються та утворюється туманна хмара.
Системи туману замість кондиціювання
Іншими словами, ви можете не боятися, що встановлюєте дощовик, вода під тиском утворюватиме саме штучний туман. Правильно підібрані параметри компонентів системи мають на увазі і комфорт використання, який вам завжди супроводжує торгова марка FOCUS. Системи туману можна використовувати для кондиціонування приміщень.
Такий вид охолодження корисний з кількох точок зору:
- температура приміщення знижується на 5-10 градусів;
- вирівнюється вологість;
- осаджується пил у повітрі;
- застосовується для освіження повітря в приміщеннях із слабкою повітряною циркуляцією.
Система туману, знижуючи температуру, не створює холодні повітряні потоки, які часто негативно впливають на стан дихальної системи.
Як впливають форсунки на процес туманоутворення
Крім самої системи, особлива увага приділяється вибору форсунок системи туману. З їхньою допомогою безпосередньо розбризкується вода. Має значення конструкція самої форсунки та тиск у системі. Чим вище тиск, тим зазвичай дрібніші мікрокраплі, що розпорошуються, тобто краще параметри дисперсності.
Розпорошення система туману може робити наступним видом форсунок:
- що розпорошують воду у вигляді дрібнодисперсної хмари (найкращий);
- у вигляді порожнистого конуса;
- або рівномірного пучка (менш ефективний).
Як правильно вибрати систему туманоутворення?
Що стосується форсунок, то комплект обладнання повинен мати форсунки, що розпорошують рідину у вигляді дрібнодисперсної хмари. Менш ефективні форсунки, що розпорошують воду порожнім конусом.
Рівномірний пучок розпилення уражає бюджетних систем. Такий штучний туман отримують у системах низького тиску, в комплект входять трубки ПВХ з пластиковими форсунками низького тиску. Основний недолік бюджетних систем – це намокання навколишніх предметів.
Види систем туману:
- система низького тиску (2,5-6 кгс/см2) – бюджетна система з пластиковими форсунками та трубами ПВХ;
- система середнього тиску (близько 15 кгс/см2) – оптимальний вибір для клімату з гарячим та сухим повітрям, не тільки для терас, оранжерів та теплиць, а й як кондиціонер у квартирах та офісах;
- система високого тиску (до 100 кгс/см2) – професійні системи для промислових теплиць, нормалізації температури у парках та громадських місцях відпочинку. Штучний туман цих систем миттєво випаровується, не залишаючи слідів вологості на предметах.
Експлуатаційні характеристики
Штучний туман підходить для клімату:
- температурою повітря 29-45°С;
- вологість: 40-80%.
Ефективність роботи системи залежить кількості використаної води.
Що необхідно зробити, щоб штучний туман вас радував довше
Робота системи туману, очевидно, залежить від якості води, насамперед, її м'якості. Не підходить вода із піском, включеннями, а також жорстка вода. З цієї причини готові модулі містять спеціальні мембранні фільтри-пом'якшувачі, якщо ви використовуєте воду з колодязя, крім того, встановіть хороший механічний фільтр.
У промислових системах водопідготовка проводиться електромагнітними системами та за допомогою хімічних реагентів. Якщо вас цікавить індивідуальна система туману для промислової теплиці, парків, виробництв, зверніться до спеціалістів TM FOCUS.